Zájezd na UK Lisabon

Na letošním UK nás je již přihlášeno téměř 1100 esperantistů z 61  zemí světa.

Z naší republiky nás hromadně jede 30 osob, další asi jedou samostatně. Na společný let jsem zajistila letenky a ubytovaní budeme na různých místech v co nejlevnějších penzionech a ubytovnách. Kongresového programu si budeme užívat každý dle svých zájmů, ale pro zájemce máme připravenou společnou prohlídku města Lisabon, kterou pro nás zajistí esperantistky z Prahy. Na termínu se domluvíme po vydání Dua Bulteno.
Zároveň připravuji celodenní výlet na středu, kdy je kongresejo uzavřené, pro všechny zájemce do naplnění autobusu, který bude přistavený u kongreseja ve středu ráno.
Výlet na konec světa zahájíme v pohádkovém městě Sintra, které se nachází jen par kilometrů od Lisabonu, uprostřed věčně zelených kopců přírodního parku Serra de Sintra a Cascais. Toto kouzelné místo bylo letním útočištěm portugalských králů a šlechticů. Nachází se zde dokonce dva královské paláce a nespočet honosných šlechtických domů a pompézních sídel umělců, cestovatelů či obchodníků, kteří se tu na kratší či delší dobu usazovali. Město je pro svůj historický význam zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Sintra je také známa typickými dortíky z kozího sýru, které se zde tradičně pečou a které nesmíte zapomenout ochutnat. Na oběd je možno ochutnat místní specialitu sele s pepřovou omáčkou ve vyhlášené restauraci. Po obědě bude následovat cesta na konec světa, na mys Cabo da Roca, který je nejzápadnějším pevninským výběžkem kontinentální Evropy. Pohled na širý oceán z 140m vysoké skály je přímo magický. Na závěr výletu se projedeme podél malebného pobřeží Lisabonské riviéry s dechberoucími výhledy až do přímořského letoviska Cascais. Po cestě se můžeme smočit v oceánu.
Cena 30 Eur na osobu (UEA organizuje výlety nejméně za 60 Eur)

  • v ceně je autobus na 8h a česky nebo slovensky mluvící průvodce na 8h
  • cena nezahrnuje vstupy do památek, ochutnávky, oběd

Oběd: domácí chléb, čerstvý sýr, masové a rybí krokety, sele s pepřovou omáčkou, brambůrky, salát, dezert, voda, víno, káva.  Cena: 16 Eur/os

Právě z důvodu zajištění oběda a míst v autobusu bych potřebovala znát počet zájemců mimo naši skupinu, kteří se mi již přihlásili. Proto prosím všechny zájemce o náš celodenní výlet o zprávu max. do konce dubna.